شناسه : 13966
جمعه, 01/04/1396 - 23:10
نویسنده : bushehr
استاد حوزه علمیه:

شهدای جنگ تحمیلی از قهرمانان دوران ما بودند

به مناسبت سالگرد شهدای فتح المبین، بسیجیان پایگاه امام رضا(ع) شهرستان دیلم به همراه همرزمان شهیدان عملیات فتح المبین به زیارت قبور شهدا رفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، به مناسبت سالگرد شهدای فتح المبین، بسیجیان پایگاه امام رضا(ع) شهرستان دیلم به همراه همرزمان شهید به زیارت قبور شهدا رفتند.

در این مراسم سرهنگ خادم از همرزمان خود در عملیات فتح المبین برای بسیجیان تعریف کرد.

حجه الاسلام جوکارضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای ۸ سال دفاع مقدس و عملیات فتح المبین، گفت: شهدای جنگ تحمیلی و جانبازان آن دوران قهرمانان واقعی ما هستند.

وی افزود: تجلیل از آن ها و یادآوری خاطرات آنها بسیار درس آموز است چرا که آنان افتخارات بسیاری را برای ما به وجود آوردند.

جوکاردر ادامه ضمن اشاره به اهمیت بالای عملیات فتح المبین و نقش پیروزی این عملیات در سرنوشت جنگ، تصریح کرد: رزمندگان ما در این عملیات توانستند به دشمن بعثی ضربات سنگینی وارد کنند و مساحت زیادی از خاک اشغال شده توسط دشمن را پس بگیرند.

وی با بیان اینکه این عملیات جزو عملیات های مشترک ارتش، سپاه و بسیج بود اذعان داشت: در این عملیات تمام رزمندگان اعم از ارتش، سپاه و بسیج با یک هدف مشترک در کنار هم و تا آخرین نفس به مبارزه پرداختند.

حجت الاسلام جوکار گفت: اردوی راهیان نور فرصت خوبی است تا حماسه های دفاع مقدس به نسل های بعد از جنگ انتقال یابد.

لازم به ذکر است عملیات فتح المبین در ساعت سی دقیقه بامداد روز ۲ فروردین ۱۳۶۱ با رمز یازهرا(س) در منطقه شوش و دزفول آغاز شد که حدود ۲۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک‌های کشورمان از دست دشمن بعثی خارج شد. این عملیات با فرماندهی مشترک سپاه و ارتش انجام شد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید