شناسه : 14019
دوشنبه, 01/14/1396 - 22:07
نویسنده : bushehr
فرمانده پایگاه تاسوعا حوزه رمضان:

اولین نشست منتظران موعود برگزار شد

اولین نشست منتظران موعود در پایگاه مقاومت تاسوعا با حضور بسیجیان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، اولین نشست منتظران مهدوی در سال 96با سخنرانی محمد میرزایی در پایگاه مقاومت تاسوعا واقع در مسجد جامع حضرت فاطمه زهرا (س) برگزارشد.

دراین نشست میرزایی، کارشناس مسائل سیاسی به بررسی قدرت سیاسی از منظر قران پرداخت و گفت: مفهوم قدرت سیاسی از مهم‌ترین مفاهیم سیاسی است، به طوری که از آن به عنوان جوهر سیاست یادمی‌شود .

وی گفت: قدرت به مفهوم «توانایی تحمیل اراده یک فردبر دیگران، حتی برخلاف میل آنها» اساساً یک مفهوم جامعه شناختی است که هم شامل قدرت فیزیکی و هم شامل قدرت سیاسی می شود و در یک وضعیت اجتماعی بروز می کند .

میرزایی ضمن اشاره به برخی ازآیه های مربوط به قدرت در قران اضافه کرد: قرآن با رویکرد جامعی که دارد، نمی توانداز کنار مسائل بنیادین اجتماع بی اعتنا گذر کرده باشد.

وی خاطر نشان کرد: قدرت همانند دیگر نعمت های الهی، دارای ارزش و اعتبار است و با توجه به شاخص های مطلوب ابزاری است که می تواندجامعه را در مسیر صحیح هدایت کند.

کارشناس مسائل سیاسی اشاره کرد:  بستر لازم را برای رسیدن به هدفهای ارزشمنداجتماعی مثل عدالت، آزادی، رشد، توسعه، امنیت، وحدت، تعاون و دیگر ارزشهای والای انسانی فراهم سازد و در صورتی که در مسیر نامطلوب قرار گیرد، می تواند منشأ گمراهی، ظلم،استکبار، استضعاف، ناامنی، تفرقه و بردگی جوامع شود.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید