شناسه : 23712
چهارشنبه, 07/17/1398 - 08:01
نویسنده : bushehr
پایگاه حضرت فاطمه (س) پهلوانکشی

حضرت رقیه نماد ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن است

به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه(س) همزمان با سراسر کشور، همایش میثاق عاشوراییان و سه ساله های حسینی در حسینیه امام مجتبی (ع) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات استان بوشهر، به مناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه(س) همزمان با سراسر کشور، همایش میثاق عاشوراییان و سه ساله های حسینی در حسینیه امام مجتبی (ع) برگزار شد. 

 

در این مراسم که با مداحی، اجرای حجت الاسلام زهد دوست ، شعرخوانی و برنامه های دیگر همراه بود، هزاران دختران و خواهران از بخش دلوار به همراه مادران و مربیان مهدکودک حضور داشتند.

 

فرمانده پایگاه مقاومت حضرت فاطمه (س) در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: همایش سه ساله های حسینی(ع) با هدف بزرگداشت نام آور سه ساله ای برگزار می شود که با وجود سن کم درس زندگی داد تا عشق به پدر، مولا، خدای متعال و اعتلای دین مقدس اسلام از زندگی این بزرگ دخت گرامی امام حسین(ع) به ملصه ظهور برسد.

 

لیلا حسن زاده در ادامه افزود: این همایش با مشارکت پیروان عترت حوزه مقاومت حضرت فاطمه زهرا (س) دلوار، سپاه امام حسین (ع) دلوار، پایگاه مقاومت حضرت فاطمه (س) روستای پهلوانکشی برگزار شد.

 

حسن زاده با اشاره به عاشورا یک مظهر درس الهی است، بیان کرد: سالروز شهادت حضرت رقیه (س) نیز درسی برای آزاد مردان و زنان دنیا است که بدانند ایستادن چیست و پیام شهادت این سه ساله امام چه می تواند باشد درسی که امروز باید از مقاومت آن حضرت در برابر ظالمان در خرابه شام گرفت، این است که حجاب و عفاف تا آخرین لحظه زندگی جزئی جدا نشدنی از فرهنگ حسینی است حتی تا پای جان و امروز زنان و دختران ما باید از رقیه(س) الگو بپذیرند.

 

وی تصریح کرد: پرداختن به جایگاه والای حضرت رقیه (س) و نقش فرزند در خانواده که دارای هویت انکار ناپذیر است و همچنین نشان دادن مظلومیت کودکان مسلمان و منطقه و جهان که زیر شدید ترین حملات ظالمانه استکبار جهان و ایادی تکفیری آنها قرار دارند از اهداف برگزاری همایش سه ساله هاای حسینی است. 

 

وی گفت: برگزاری همایش سه ساله های حسینی از سال 82 توسط پایگاه مقاومت حضرت فاطمه (س) شروع شده وامسال با مشارکت همه دستگاه های دولتی واجرایی و سازمانهای و نهاد های مردمی دیگر در این امر مهم مارا را یاری می دهند.

 

وی در آخر بیان کرد: تبلیغات پیرامونی برای فراخوان خانوادها و شرکت دراین همایش از سوی رسانه ها و رسانه ملی وی  گفت: عاشورا در میان خانواده ها و کودکان بسیار تاثیر گذار است و این همایش یک فرصت برای دست اندرکاران برای شناساندن انقلاب  حسینی و زندگی ایشان است. 

 

 

پایان خبر/

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید